Lexus odhaluje svoji luxusní jachtu LY 650

Lexus odhaluje svoji luxusní jachtu LY 650

10. 9. 2018 Vyp Od Redakce

Lexus se opět vrací na moře, tentokrát s jachtou LY 650 navazující na vývojovou studii Lexus Sport Yacht Concept. První sériová plavidla by měla být dokončena v druhé polovině roku 2019 a v témže roce by se měla představit v celosvětové premiéře. Na výstavbě jachty se podílela firma Marquis-Larson z amerického Wisconsinu, se kterou Lexus spolupracuje již 30 let.

 

Přechod z automobilového světa do světa námořních plavidel

Řada nejpůsobivějších prvků 42′ konceptu se promítla i do sériové verze LY 650. Nejnovější jachta Lexus o celkové délce 19,8 metrů s maximální šířkou 5,8 metrů zaujme robustní a nápadnou přední částí trupu, zaoblenou palubou a zvýrazněnými boky na zádi plavidla. Při pohledu z boku je patrná linie střechy s elegantním náběhem a klesáním, typická pro značku Lexus, přecházející ve stoupající široké boky v zadní části plavidla.

Historie

Společnost Toyota Motor Corporation (TMC), pod kterou patří i značka Lexus vyvíjí prémiové jachty od roku 1997.

Řada Ponam divize Toyota Marine zahrnuje lodě pro sportovní rybaření o délce 8 a 8,5 metru, a dále luxusní cestovní motorové jachty s odolným a tichým trupem ze svařované hliníkové slitiny A5083. Modely Ponam jsou poháněny úspornými turbo-diesely, které vycházejí z pohonných jednotek určených pro luxusní SUV Lexus GX 300d (přeplňovaný naftový čtyřválec 3,0 litru), resp. LX 450d (dvojitě přeplňovaný vidlicový osmiválec 4,5 litru). Modelová řada Toyota Ponam zaujímá přední místo na japonském trhu prémiových jachet.

V letech 1998 až 2002 divize Toyota Marine rovněž vyvíjela a vyráběla modelovou řadu Epic, zahrnující sklolaminátové sportovní čluny pro vodní lyžování a wakeboarding, především pro americký trh, poháněné výhradně benzínovými motory 1UZ-FE 4,0 litru V8 DOHC z luxusního sedanu Lexus LS 400.