Adrspassko-teplicke_skaly

Letní dovolená v Adršpachu

20. 7. 2022 Vyp Od Komerční sdělení

Pokud plánujete dovolenou v České republice, je na čase poohlédnout se po vhodné lokalitě, přičemž velké oblíbenosti se nejen mezi českými turisty těší Adršpach. Velkým lákadlem je především skalní město a ojedinělostí si vás podmaní také zříceniny hradu, rozvaliny poutního kostela na Kopečku či Křížový vrch. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno na vás čeká.

V první řadě je nezbytné zarezervovat si vhodné ubytování v Adršpachu. Připraveny jsou hotely různých kategorií, jež nadchnou nejen rodiny s dětmi, ale i turisty prahnoucí po romantickém místě.

Přečtěte si také:  Tip na aktivní dovolenou: jihotyrolské farmy Roter Hahn

Adršpašsko-teplické skály

Staré skalní hrady, úžasné vyhlídky a mohutné skály i soutěsky. Přesně tak by se daly charakterizovat Adršpašsko-teplické skály, které představují jedno z nejpůvabnějších míst v České republice. Vzhledem k tomu, že se nachází nedaleko polských hranic, můžete si udělat výlet i do sousední země.

Stolová hora Ostaš

Udělejte si výlet na horu Ostaš, která je mezi Teplicemi nad Metují a Policí nad Metují. Přímo na vrchol se dostanete přes turistickou stezku, přičemž po cestě narazíte hned na dvě skalní města. Co se týče samotných skal, tak dostaly i své jméno. Seznámíte se se Zrádcem, Zbrojnošem a Mohylou smrti.

Hora Turov

Pro milovníky horské turistiky je připravena i hora Turov, kam se dostanete z Hronova po červené turistické trase. Hora je pojmenovaná po divokém býku, protože se v dané oblasti v dávných dobách potuloval.

Přečtěte si také:  Vyspíte se a jste tam. Tipy na dovolenou v exotice s přímým letem

V případě, že vás tedy láká dovolená v Adršpachu, nepřijdete zkrátka. Budete nadšení z toho, jaké atrakce jsou připraveny. Příroda si vás podmaní po všech stránkách, navíc je člověkem takřka nedotčená.

Jestliže hledáte ubytování, podívejte se na Hotel.cz. Přímo na stránce najdete ubytování nejen v Adršpachu a okolí, ale i v dalších regionech České republiky.

Foto: Wikimedia Commons, Alf van Beem – Own work, CC0, Link