Fotogalerie: Porsche Day 2023 na mosteckém okruhu

Fotogalerie: Porsche Day 2023 na mosteckém okruhu

7. 4. 2023 Vyp Od Pavel Srp

Poslední březnový den patřil na mosteckém závodním okruhu vozům Porsche. Konal se tu historicky první Porsche Day. My jsme na něm nechyběli a byli jsme se tam také podívat.

Součástí prvního Porsche Day byla nejen výstava všech vozů značky Porsche, ale zejména jízdy na okruhu. Pořadatelé před srazem avizovali, že na výstavě rádi přivítají všechny modely od těch nejstarších až po ty nejnovější, od Boxsteru po Cayenne, ale na okruh budou moci pouze modely 911, Cayman, Boxster, 918 Spyder a Carrera GT.

Výjimkou byla jen spanilá jízda, které se mohly účastnit všechny modely Porsche. Ta na dráhu vyjela kolem poledne a pohled na kolonu všech možných Porsche na trati byla opravdu působivá.

V rámci výstavy, která se konala v prostoru boxů bylo samozřejmě nejvíce modelů 911, ale ukázaly se i některé další, zejména Boxster. Přijelo i pár starších 944 a některých dalších modelů.

Na to se ostatně můžete podívat v této přiložené fotogalerii. Jen škoda toho počasí, protože skoro po celý den se na Porsche Day 2023 snášely dešťové kapky. I tak byla ovšem účast dechberoucí. Jen škoda, že kvůli počasí nedorazily původně avizované lahůdky jako 959, Carrera GT a 918 Spyder, ale i tak bylo možné obdivovat spoustu zajímavých modelů.

Oficiálně pořadatelé počet aut, které se v pátek 31. března 2023 první Porsche Day zúčastnila, nezveřejnili, ale jejich počet se zcela jistě blížil dvěma stovkám.