jizdni-kolo-bicykl

Co potřebujete za cyklistické potřeby?

17. 8. 2020 Vyp Od Komerční sdělení

Pokud se chcete věnovat cyklistice, nepodceňujte vybavení, které vám sportovní aktivitu ještě více zpříjemní. Potřebujete nejen celoodpružené kolo, na němž se bez problémů vydáte po cyklostezce i do terénu, ale i další potřeby od rukavic přes batoh až po správné oblečení. V následujících řádcích vám s výběrem pomůžeme.

V první řadě nesmíme zapomenout na helmu. Chrání hlavu při případném pádu. Přestože je v našich končinách povinnost nosit přilbu pouze do patnácti let, podceňovat by ji neměli ani odrostlejší cyklisté.

Cyklistické oblečení

Jako další je nezbytné se zaměřit na cyklistické oblečení. Svršek zpravidla tvoří dres na kolo. Pro výrobu se používá funkční materiál, jenž je odolný vůči propocení. Odvádí pot od těla a jste i během náročné jízdy neustále v suchu. Stejně tak se cyklistické oblečení vyznačuje dobrou prodyšností, elasticitou a mnohdy i antibakteriální úpravou.

Přečtěte si také:  BMW Lounge během Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary na nové adrese a dostupný po celou dobu jeho konání

Šortky na kolo představují základní cyklistické vybavení. Stejně jako dresy, i cyklistické kraťasy jsou voděodolné, navíc mají zvýšenou ochranu proti protržení. Disponují v zadní části kapsičkou na zip, kam si můžete uschovat peníze, telefon i klíče.

Cyklistické rukavice

Chrání před zimou i odřeninami. Rukavice na kolo zpříjemňují také kontakt dlaně s řídítky. Vybrat si můžete z několika různých variant, přičemž se rukavice rozdělují na zimní a letní.

Batoh na kolo

Jestliže se chystáte na delší trasu, batoh na kolo se stane vaším nenahraditelným spolucestujícím. Dávejte si pozor, aby byl vybaven takzvaným vodním rezervoárem. Jedná se o zvláštní izolovanou kapsu, ze které vede i hadička s koncovkou, a tak můžete pít vodu i během jízdy, aniž byste museli zastavit.

Přečtěte si také:  S opětovným rozvolněním dálkových letů ožívá i zájem o ně. Oproti loňsku vzrostl u Čechů na čtyřnásobek

Tak neváhejte a investujte do kvalitního cyklistického vybavení. Sportovní aktivita pro vás bude ještě příjemnější než doposud.