Česká značka Dandelion představuje chytré kávové kapsle

Česká značka Dandelion představuje chytré kávové kapsle

23. 8. 2020 Vyp Od Redakce

Oblíbenost kávy z kapslí v českých domácnostech roste. S tím je spojený i nárůst vyprodukovaného odpadu, který s jednorázovými kapslemi souvisí. Česká značka Dandelion proto přichází s opakovaně plnitelnými. Jsou vhodné jak pro kávu, tak pro kávovinu z praženého kořene smetánky lékařské. Zakladatelka značky Jana Kolrusová je představila na konferenci NOVÉ TRENDY V PREVENCI ZDRAVÍ A MEDICÍNĚ, NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI PRO BYZNYS, pořádané Podnikatelskou platformou Helas.

Nově uvedené kapsle jsou určeny pro kávovary Nespresso a DolceGusto. Milovníci kávy si je budou moci zakoupit ke kávám a kávovině z produkce značky Dandelion. Výhodou těchto kapslí je rychlá a snadná příprava. „Při plnění používáte vždy čerstvou kávu, snižujete množství vznikajícího odpadu a jejich cena je překvapivě nízká,“ doplňuje majitelka společností Fit, zdraví, výživa a Dandelion Jana Kolrusová s tím, že jednou z dalších výhod je také variabilita „náplně“, kterou je kapsle možné naplnit. V návaznosti na to připravuje značka Dandelion na letošní podzim i kolekci káv aromatizovaných bylinkami a kořením bez „éček“ a dalších přídatných látek. Na konci roku by pak měly světlo světa spatřit bylinkové směsi na přípravu čaje z těchto kapslí.

Přečtěte si také:  OMV prodala v České republice v roce 2019 fairtrade kávu upraženou ze 61 tun zelené kávy

Dandelion, to nejsou jen kávy a kávovina, ale také Dandelion pampelišková kavárna v Lázních Bohdaneč. Ta letos v říjnu oslaví své první narozeniny. Vzhledem k tomu, že se u zákazníků těší velké oblibě, rozhodla se Jana Kolrusová rozšířit podobné kavárny po celém Česku. A to prostřednictvím franšízových licencí. „Věřím, že pomocí otevření dalších franšíz, jejichž rozjezd připravujeme již na říjen tohoto roku, bude pampeliškových kaváren přibývat. Lidé dostanou více do povědomí tuto českou bylinku a naučí se s ní pracovat, a ne ji brát jako nežádoucí plevel našich zahrad a luk,“ doplňuje Jana Kolrusová.

Do pampelišky neboli smetánky lékařské se majitelka budoucího franšízového konceptu zamilovala takřka na první pohled. Vnímá ji jako kvetoucí zlato našeho zdraví. Její všestrannost pro zdraví, dostupnost a jednoduchost v používání je neuvěřitelná. „Někteří zákazníci se diví a žasnou, jiní ví a znají její sílu nejen v prevenci, ale i v léčbě různých nemocí,“ dodává.