Češi vymění velikonoční mrskačku za dovolenou v Egyptě

Češi vymění velikonoční mrskačku za dovolenou v Egyptě

12. 4. 2019 Vyp Od Redakce

Během velikonočních svátků zamíří Češi na dovolenou, nejčastěji do Egypta. Tam stráví Velikonoce celkem 29 procent turistů, kteří si zakoupili zájezd u cestovní agentury Invia. Rovných 11 procent cestovatelů si ve svátečním čase užije termální lázně v Maďarsku a 10 procent zvolilo rekreaci v tuzemsku. Zájem je také o lyžování v italských a rakouských Alpách nebo o eurovíkendy v Paříži.

Egypt patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější destinace, kde Češi tráví nejen letní dovolené. Dle statistik cestovní agentury Invia se vydají do této africké země strávit také Velikonoce – a to rovných 29 procent cestovatelů. „Průměrná cena pobytu v Egyptě činí necelých 16 tisíc korun na osobu. Nejčastěji si Češi Velikonoce prodlouží a pojedou na osmidenní dovolenou. Budou přitom bydlet ve čtyřhvězdičkovém hotelu se stravováním all inclusive,“ uvádí Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, která prodává nejvíce online zájezdů v Česku. Důvodem obliby Egypta je podle jejích slov stabilní počasí, servis na skvělé úrovni i dobrá doletová vzdálenost. Za teplem vyrazí čeští cestovatelé i do Spojených arabských emirátů, celkem 6 procent. Nejoblíbenější země s velikonočními pobyty u moře pak uzavírají Kanárské a Kapverdské ostrovy.

Tuzemští turisté stráví jarní svátky také v termálních lázních v Maďarsku. To obsadilo v žebříčku nejoblíbenějších velikonočních zájezdů druhou příčku, k jeho horkým pramenům zamíří rovných 11 procent cestovatelů. Lidé ale nezanevřeli ani na pobyty v České republice. Na jižní Moravě, v Krkonoších a v jižních Čechách jich oslaví Velikonoce 10 procent. Aktivní jedinci pak zamíří do lyžařských center v Itálii a Rakousku. „Na alpských ledovcích panují stále skvělé lyžařské podmínky a i v půlce dubna je tak velký zájem o pobyty ve vyhlášených střediscích. Nabídky sportovní dovolené v Itálii využilo na velikonoční svátky 5 procent turistů,“ upřesňuje mluvčí Řezníčková s tím, že do Rakouska vycestují 4 procenta zájemců.

Přečtěte si také:  Invia hlásí extrémní zájem turistů o letní dovolenou

Oblibě se těší i poznávací zájezdy v evropských metropolích. Do romantické Paříže s průměrnou cenou na osobu 5,5 tisíce korun vycestuje celkem 6 procent lidí. Nejfrekventovanějším dnem odjezdu na velikonoční dovolenou bude právě začátek svátků, Velký pátek. Ten v tomto roce připadá na 19. dubna. Češi pak nejvíce nakupovali pobyty v úterý 12. března, kdy využívali třetí vlny nabídky First Minute se slevami až 25 procent.

Nejoblíbenější destinace o Velikonocích

Země Podíl na prodeji Průměrná cena
Egypt 29 %  15 900 Kč
Maďarsko 11 %  5 600 Kč
ČR 10 %  3 200 Kč
SAE 6 %  27 500 Kč
Francie 6 %  5 500 Kč
Itálie 5 %  6 375 Kč
Kanárské ostrovy 4 %  20 500 Kč
Rakousko 4 %  4 750 Kč
Slovensko 3 %  4 850 Kč
Kapverdské ostrovy 3 % 26 000 Kč