kvetinarstvi

Češi mají nejraději Kateřiny: nejčastěji dostávají kytice

25. 11. 2022 Vyp Od Pavel Srp

Jde sice o zkratku, ale potvrzenou statistikami. Ženy, které mají dnes svátek, vedou žebříček jmen, jejichž držitelky nejčastěji dostávají kytice. Vyplývá to z obchodních údajů květinového e-shopu Florea.cz.

„Kateřina žebříček objednávek vede, ačkoli podle statistik je to až sedmé nejčastější ženské jméno,“ potvrzuje Vratislav Novák, provozní ředitel online květinářství. „Hned druhá je ale Jana, která je nejtypičtějším jménem českých žen,“ dodává.

Po Kateřině (slavící svátek 25. 11.) a Janě (24. 5.) následují v Top 5 Veronika (7. 2., dvanácté nejčastější jméno), Lucie (13. 12., osmá nejčetnější) a Hana (15. 8., čtyřka podle počtu stejně pojmenovaných žen).

Přečtěte si také:  Paušální daň v roce 2023: Do jakých pásem budou podnikatelé patřit?

Čím si právě Kateřiny vysloužily největší pozornost, se ale ze statistik květinářství nedá vyčíst. „Pokud jde o druh kytice, je to velmi rozmanité ‒ dárci objednávají od pár kousků růži až po opravdu honosné kytice,“ říká ředitel Vratislav Novák. Nejvíc na odbyt jdou podle něho kytice sto růží ‒ jednoznačně vedou rudé růže jako symbol lásky.

Foto: pexels.com