BMW Group a Thomasem Demandem představují, jak by mohlo vypadat BMW Vision M NEXT

BMW Group a Thomasem Demandem představují, jak by mohlo vypadat BMW Vision M NEXT

14. 6. 2019 Vyp Od Redakce

Jak vypadá nová éra ryzí radosti z jízdy? Na tuto otázku hledá odpověď BMW Vision M NEXT, které bude během několika dní odhaleno v Mnichově. Umělec Thomas Demand vytvořil jako součást spolupráce s BMW Group sérii fotografií, jež zobrazují některé detaily vozu, aniž by ho odhalily úplně. Není to poprvé, co se Demand spojil s BMW Group. V roce 2000 BMW Group Demanda pověřila vytvořením díla pro prestižní kolekci AutoWerke, na níž se podílelo 28 mezinárodně uznávaných umělců, včetně Candidy Höferové, Wolfganga Tillmanse, Thomase Strutha a samotného Demanda a která se zaměřovala na automobily a mobilitu. Demand nyní přeorientoval volbu použitých materiálů a médií – papír, lepenka a fotografie – na novou oblast: mobilitu budoucnosti.

„Stejně jako většinu umělců, i mě fascinují věci, které jsme ještě neviděli, představy, které ještě nebyly realizovány. Byl jsem velmi potěšen, když mě Adrian van Hooydonk pozval do svého týmu. Myslím si, že způsob, jakým pohlížím na fotografii, mi dává dobrý prostor k tomu, abych nechal vyniknout základním, abstraktním prvkům. Studie M NEXT je vysoce komplexní vozidlo, jehož radikální design přesahuje poslání běžného každodenního modelu. Takový koncept pro mě představuje velmi zajímavou příležitost, jak tyto myšlenky a futuristické tvary dostat do veřejného vědomí,“ řekl Thomas Demand.

Nová éra ryzí radosti z jízdy

Tvar a podstata budoucí mobility jsou silami, které stojí jak za automobilem BMW Vision iNEXT, tak i za nejnovějším vozem BMW Vision: BMW Vision M NEXT. Zatímco BMW Vision iNEXT ukazuje způsob, jakým nám autonomní řízení změní život v našich automobilech, BMW Vision M NEXT ukazuje, jak lze technologii využít pro zvýšení radosti z jízdy. V novém věku mobility budou inteligentní technologie pohánět sportovní jízdu a ten, kdo bude u volantu, se stane dokonalým řidičem.

Ať už se jedná o uvolněnou jízdu v BMW Vision iNEXT nebo o dynamický jízdní zážitek za volantem BMW Vision M NEXT, v obou případech jsou lidé a jejich emoce a potřeby středem pozornosti, kdy design a technologie obohacují jejich vysněné zážitky z jízdy.

„Když odhalujeme nový automobil, vždy se sejde obrovské množství pohledů na věc. Tentokrát jsme zvolili nový přístup, a ještě před odhalením vozu představujeme výběr uměleckých fotografií. Tyto fotografie jsou fascinující a vyprávějí svůj vlastní příběh. Jsou velmi blízko ke chystanému konceptu BMW, a přesto jde o zcela abstraktní, čisté umění,“ řekl Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design.

Zaměřeno na detaily

Thomas Demand a Adrian van Hooydonk se navzájem vysoce respektují a pravidelně se věnují diskusi o všech záležitostech souvisejících s městskou a budoucí mobilitou. Proto bylo pro BMW Group logické dát Demandovi možnost spatřit BMW Vision M NEXT s předstihem a dát jeho představivosti volný průběh. Umělec si vybral různé detaily a vytvořil jejich modely z papíru a lepenky. Ty se staly ústředním bodem pro následující fotografie. Demandův koncept je založen na aktuálním barevném schématu a vizuálních tvarech BMW Vision M NEXT. Svými fotografiemi šel k nim tak blízko, že tyto papírové a lepenkové modely vypadají od skutečného konceptu k nerozeznání. Výsledkem jeho práce jsou čtyři fotografie detailů BMW Vision M NEXT, které jsou abstraktním fotografickým uměním. Na mnichovské veřejné odhalení BMW Vision M NEXT si obecenstvo bude muset počkat na konec tohoto měsíce, kdy uvidí, jak se toto umění promění v hmatatelnou realitu.