Bell nabízí komplexní program pro zákazníky komerčních vrtulníků

Bell nabízí komplexní program pro zákazníky komerčních vrtulníků

4. 6. 2020 Vyp Od Pavel Srp

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), představila komplexní program pro zákazníky nových komerčních vrtulníků Bell, včetně Bell 505, Bell 407GXi, Bell 429 a SUBARU Bell 412EPX. Bell ke každému novému nákupu uvedených strojů připojí roční předplatné balíčků databáze Garmin OnePak a aplikace Garmin Pilot. Nástroj Database Concierge usnadňuje správu databází tím, že prostřednictvím mobilního zařízení s aplikací Garmin Pilot zajišťuje automaticky bezdrátový přenos informací z databází do avioniky letounu.

„Již dříve v tomto roce oznámil Bell investici do nových avionických souprav v celém našem portfoliu pro komerční sektor. Nový program představuje další krok k tomu, abychom našim operátorům dodávali technologicky nejmodernější vrtulníky,“ řekla Susan Griffin, výkonná viceprezidentka pro komerční sektor ve společnosti Bell. „Chceme i nadále poskytovat operátorům přidanou hodnotu a pilotům co nejúplnější informace, které potřebují k létání. Proto nás těší, že můžeme rozšířit svou nabídku zákazníkům o databázi OnePak společnosti Garmin a řešení Garmin Pilot Electronic Flight Bag (EFB).“

OnePak od společnosti Garmin je schopen s využitím volitelné multimediální karty Flight Stream 510 bezdrátově přenášet letecké databáze z aplikace Garmin Pilot na mobilním zařízení Apple do avioniky v kokpitu. Databáze OnePak lze také stáhnout z webu flyGarmin. Předplatné Garmin OnePak zahrnuje navigační databázi Garmin (Heli), frekvenční databázi, základní mapu, adresář letišť, Garmin FliteCharts, traťové mapy pro lety IFR, VFR sekční diagramy, terén/překážky a SafeTaxi.

Přečtěte si také:  Elektrokoloběžky v Česku: Jaké frčí nejvíc, jak vybrat tu pravou, a na které potřebujete řidičák

Garmin OnePak navíc obsahuje aplikaci Garmin Pilot s funkcemi elektronické tašky pro piloty, které se jednoduše integrují do kokpitu. Garmin Pilot zahrnuje interaktivní mapy, systém hlášení meteorologických informací, syntetické vidění, dokumenty, vyplňování letových plánů a plnohodnotnou navigaci na dálku s FliteCharts a SafeTaxi.

Garmin OnePak je v současné době k dispozici pro všechny operátory v Severní a Jižní Americe.