3 nejlépe hodnocené potápěčské lokality

3 nejlépe hodnocené potápěčské lokality

31. 5. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Podmořský svět je fascinující. Hejna pestrobarevných ryb, jedinečné útvary z korálů, sem tam žralok nebo vrak lodi… Až se poprvé ponoříte, všechna ta klišé, která důvěrně znáte z článků a dokumentárních snímků, začnete vnímat úplně jinak. Potápění vás pohltí. Ale kam za nevšedními zážitky vyrazit? Rezervujete-li si letenky do některé z následujících lokalit, určitě neuděláte chybu!

Egypt

Pokud v souvislosti s Egyptem postrádáte punc exotiky, vraťte se na chvíli o dekádu zpět. Severoafrickou zemi jsme za exotickou destinaci považovali, navíc za velmi dostupnou. Potápěči na egyptské pobřeží nedají dopustit díky skvělé viditelnosti a jedinečnému podmořskému světu, kterého se lze nabažit pouhým šnorchlováním. Když k tomu přičtete množství vraků, nemůžete pochybovat o tom, že jde o jednu z nej lokalit pro potápění v zahraničí.

Indonésie

Pokud vám nedělá problém vycestovat na druhou stranu světa, bude se vám líbit v Indonésii. Užijete si zde šnorchlování i potápění ve velkých hloubkách. Kromě Bali stojí za návštěvu i nespočet dalších ostrovů. Chybu neuděláte v případě Sulawesi, Komodo nebo Flores. Mělo by vás těšit, že se v Indonésii doposud nerozjel typický potápěčský mainstream. Což v praxi znamená pohodu bez zbytečného stresu.

mangazine.cz_ergo_cz_01

Mexiko

Do Mexika jezdí především milovníci potápění v jeskynních systémech. Jeskyňáři se kochají krápníkovými dekoracemi a rekreační potápěči nedají dopustit ne výjimečnou viditelnost. K Mexiku mají velmi blízko čeští speleologové. Podařilo se jim propojit 62 km dlouhá zatopený systém jeskynních chodeb. Mimo jiné nejdelší na světě!

Ať už nakonec vyrazíte za potápěním na kteroukoliv světovou stranu, dodržujte základní pravidla bezpečnosti a sjednejte si pojištění. Může se vám hodit bez ohledu na to, zda se věnujete rekreačnímu, nebo sportovnímu potápění.