Nová ŠKODA SUPERB dostane full-LED-matrixové hlavní a full-LED zadní světlomety

Nová ŠKODA SUPERB dostane full-LED-matrixové hlavní a full-LED zadní světlomety

26. 6. 2019 Vyp Od Redakce

ŠKODA při modernizaci své vlajkové lodi SUPERB poprvé u sériového vozu použila inovativní full-LED-matrixové světlomety, zajišťující vyšší bezpečnost a komfort. Automobilka na ně nabízí v animaci první pohled, k tomu přidává ukázku nově navržených mlhových světlometů a také full-LED-zadních svítilen s dynamickými směrovými světly.

Inovovaná ŠKODA SUPERB přijíždí na český trh. Přidává plug-in hybrid a verzi Scout. Kolik stojí?

Designová skica full-LED-matrixových světlometů odhaluje strukturu inovativního systému osvětlení. Tento systém inovativního osvětlení se skládá z LED-modulu pro potkávací a dálkové světlo a rovněž také ze tří dalších LED-komor pro dálkové světlo, kryt světlometu nese nápis „ŠKODA Crystal Lighting“. Úzká LED-lišta slouží zároveň jako směrové světlo, světlo pro denní svícení a poziční světlo. Nad světelnou lištou jsou umístěny jemné LED jehlice, které jsou součástí nové animované funkce Coming/Leaving Home. Při odemčení vozidla a jeho zamčení tato funkce automaticky zapíná a vypíná jednotlivé prvky předního a zadního osvětlení vozu dle dané choreografie.

2020-Skoda-Superb_LaK

2020 Škoda Superb Laurin & Klement

Video pak ukazuje nejen nový full-LED-matrixový světlomet, ale také animaci Coming/Leaving Home funkce v akci a vysvětluje v ní jeho funkci. Kromě toho jsou k vidění rovněž nově navržené mlhové světlomety a full-LED-zadní světla. Ta u modelu ŠKODA SUPERB poprvé disponují dynamickými směrovými světly, která se po zapnutí dynamicky rozsvěcují zevnitř směrem ven. Vedle vyšší dynamiky zajišťují lepší viditelnost dalšími účastníky silničního provozu a tím i vyšší bezpečnost.

Přečtěte si také:  Limitovaná edice PRIM POPULAR unikátní spojení dvou českých legend

Vlajková loď české automobilky ŠKODA SUPERB disponuje nejnovějšími inovacemi značky v oblasti bezpečnosti, jízdního komfortu, výkonu a ekologie, a přináší do střední třídy řadu předností a prvků výbavy, známých z vozů vyšších třídy.