Investice do zlata se začíná vyplácet čím dál víc

Investice do zlata se začíná vyplácet čím dál víc

26. 5. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

Vždy je dobré myslet na zadní vrátka. Investice nemusí být nutně dělaná jen za účelem rychlého a vysokého zisku. Zejména v dnešní době se začíná ukazovat, že dobře dělají ti z vás, kteří investují především proto, aby ochránili své úspory. Krásným příkladem je investice do zlata.

Na vývoji cen zlata se neodráží inflace

Zlato patří k velmi žádaným investičním příležitostem. A není se čemu divit. Nepodléhá totiž inflaci, která v současnosti začíná nabírat na obrátkách. Tím se snižuje reálná hodnota peněz, takže si za ně v budoucnu koupíte méně zboží a služeb. Pakliže ale máte alespoň část svých úspor uloženou ve formě investičního zlata, nemusíte se inflace nijak zvlášť obávat, neboť zlato na ni dokáže velmi dobře reagovat. Ukazuje se tedy, že s příchodem určité ekonomické krize se investice do zlata vyplácí čím dál více.

Přečtěte si také:  3 hlavní důvody, proč při investici zvolit zlato

Investiční zlato je dostupné široké veřejnosti, a to i v eshopu

Zlato v podobě cihliček a mincí si dnes může koupit prakticky každý, kdo má alespoň nějaké solidní úspory peněz. Oproti nemovitostem, které jsou jinak také velmi dobrou investicí, zlato koupíte klidně za pár tisíc korun, lepší je však volit přeci jen investici v trochu vyšších sumách. Nemusí se ale jednat o miliony, jako je tomu v okamžiku, kdy kupujete rodinný dům či byt. Velkým plusem je fakt, že je nákup investičního zlata osvobozený od platby DPH, což u nemovitostí činí docela velkou částku.

Zlato v podobě cihliček a mincí s patřičnými certifikáty dováží a v tuzemsku prodává specializovaný prodejce, jenž sídlí v Obecním domě v Praze. Provozuje také web zlate-mince.cz, kde si lze vybrat a objednat veškeré aktuální produkty firmy, a to v širokém spektru cen. Na webu se kromě toho dozvíte praktické věci kolem investic do drahého kovu, aktuální ceny zlata a jejich vývoj, potažmo řadu dalších zajímavých informací, jež vám pomohou se zorientovat v tom, že investice do zlata se v dnešní době skutečně vyplácí a je dobrou pojistkou do budoucna.

Foto: pixabay.com