mangazine.cz_laskarduino_cz_uvodni

5 tipů na nejlepší koníčky pro geeky

1. 6. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

Geek je člověk, který neskrývá nadšení pro určitou věc. Obvykle jde o zálibu související s technikou, ale obecně se může „gík“ zapálit pro cokoliv. Pokud cítíte, že vám v žilách koluje geekovská krev a rádi byste prozkoumali novou aktivitu, jíž možná nakonec zcela propadnete, inspirujte se naším seznamem. Pečlivě jsme pro vás vybrali ty nejlepší „lehce podivínské“, ale neuvěřitelně zábavné koníčky.

1. Bastlení

Bastlíř je člověk, který je schopen utratit celou výplatu za elektronické součástky. Využívá je k sestavování nejrůznějších zařízení – od obyčejného digitálního teploměru napojeného na Arduino až po chytrou domácnost řízenou mikropočítačem Raspberry. Výhodou obou uvedených platforem je jednoduchost a možnost dosažení skvělých výsledků bez hlubších znalostí programování.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz spolupracuje s filmovým studiem 20th Century Studios na filmu Avatar: The Way of Water

2. Videohry

Hraní videoher bezesporu patří mezí nejoblíbenější „geekovské“ záležitosti. Pokud jste z nějakého důvodu nikdy v životě nedrželi v ruce ovladač od herní konzole, urychleně to napravte. Závislost se dostaví rychleji, než řeknete PlayStation.

mangazine.cz_laskarduino_cz_01

3. Deskové hry

Až vás začnou pálit oči z ustavičného hraní videoher, přesedlejte na deskové hry. Mezi ty nejlépe hodnocené patří nestárnoucí klasika Osadníci z Katanu, nevšední železniční desková hra Ticket to Ride a velmi aktuální Pandemic, jejímž cílem je zabránění šíření celosvětové pandemie.

Přečtěte si také:  Více než 30 % Čechů při opalování nepoužívá opalovací krém

4. Četba

Knihovnička naditá best-sellery se neztratí v žádné domácnosti, natož v té, kterou obývá geek. Až nebudete mít do čeho píchnout, sáhněte po kvalitním sci-fi nebo dobrodružném románu. A nezapomeňte na fantasy, třeba se opět začtěte do trilogie Pána prstenů.

mangazine.cz_laskarduino_cz_02

5. Hudba

Hudba je kořením života, jen na to spousta z nás zapomíná. Udělejte si čas jen pro sebe, nasaďte si sluchátka a pusťte si své nejoblíbenější pecky na plné pecky. Nebojte se zkombinovat poslech hudby s dalšími aktivitami. Hudební podkres vám může leckterou činnost zpříjemnit. Anebo použijte Arduino a udělejte si z něj vlastní audio systém.